Get Adobe Flash player

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ve Umuttepe Cami Derneğimizin organizasyonu ile yurt dışından  Kocaeli Üniversitesinde okumaya gelen yaklaşık 200 öğrenci ile bayram namazı kılındı.

 

 

Namaz sonrası musafaha, bayramlaşma, dualardan sonra kahvaltı ikramı yapıldı ve sonrasında program son buldu.

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) eğitim gören uluslararası öğrenciler Kurban Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı. Evlerinden binlerce kilometre uzakta Bayram sevinci yaşayan uluslararası öğrenciler Bayram Namazı’nı Umuttepe Cami’nde kıldı. Namazın ardından öğrencilere bayram şekeri ve çorba ikram edildi.

BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADILAR

Kocaeli Üniversitesi’nde 91 ülkeden 1200 uluslararası öğrenci eğitim görüyor. 5 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla öğrencilerin bir kısmı ülkelerine bir kısmı da farklı şehirlere giderken kentte kalan öğrenciler Umuttepe’de bir araya gelerek bayram coşkusunu yaşadı.

ÇORBA VE ÇAY İKRAM EDİLDİ

Bayramlaşma programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Osman Ayvazoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şube Başkanı Samet Gürsoy, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Mehmet Baydemir ve Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş’ın yanı sıra uluslararası öğrenciler katıldı. İlk olarak bayram namazını kılan öğrencilere daha sonra çorba ve çay ikram edildi.

KAYNAŞTILAR

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kaynaşma fırsatı bulduğu buluşmaya kente yeni gelen ve Türkçe bilmeyen öğrenciler de katıldı. Endonezya’dan Yemen’e, Ürdün’den Fas’a, Libya’dan Mali’ye, Somali’den Arnavutluk ve Sırbistan’a kadar onlarca ülkeden öğrencinin yer aldığı bayramlaşma hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.