Get Adobe Flash player

Dünya İslam Birliği Vakfı, Umuttepe yerleşkesinde bulunan, Umuttepe Camii Kültür Merkezi’nde ”Birlik ve Beraberlik” konulu konferans düzenledi.

 

Hakan ZEREY – Umuttepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa Dünya İslam Birliği Vakfı teşkilat sorumlusu Ahmet Kurt, Medya sorumlusu Hakan Kılıç ve Umuttepe dernek Başkan Yardımcısı Yüksel Özdemir katıldı. Umuttepe camiisi İmamı İsmail Adıyaman hocanın Kur’an tilavetiyle başlayan konferans daha sonra slayt gösterimi ardından konferansa semazen ekiplerinin gösterisi ile devam edildi. Kürsiye en son çıkan Dünya İslam Birliği Vakfı Başkanı Lokman Kala dünyadaki Müslümanlar ümmet için birlik ve beraberlik konulu bir konuşma yaptı konferans soru ve cevaplarla son buldu.

UYKUDAN UYANIŞ VE UYUYANLARI UYANDIRMA 

Konferans açılış konuşmasını gerçekleştiren Teşkilat Sorumlusu Ahmet Kurt, “İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesi , Müslümanlar arasındaki ayrılık, tefrika , fitnenin son bulması ve ümmetin birlik ve beraberliğinin kardeşliğimizin tesis edilmesi adına uykudan uyanış ve uyuyanları uyandırma projesi olarak bu konferanslarımızı düzenlemekteyiz.” dedi.

BİR TÜRLÜ DOYMAK BİLMEYEN AVRUPA

Sözlerine devam eden Kurt, “Bir tarafta açlık ve susuzlukla boğuşan İslam ülküleri diğer yanda İslam coğrafyasını sömüren ve bir türlü doymak bilmeyen Avrupa diğer yanda ise kelimeye şahadet getiren Müslümanları katleden ve Müslüman olduklarını söyleyen terör odakları. İslamofobi arttırtmak ve İslam düşmanlığını çoğaltmak amacıyla kurulan kirli ittifaklar. Özellikle son yıllarda yükselen ve büyüyen Türkiye’yi hedef alan ve etrafımıza terör odaklarını konaçlandıran şer odaklarının kirli tuzaklarını başlarına yıkmak ve emellerini boşa çıkartmak bize düşmektedir. Bunu anca sevgi ve kardeşlik çerçevesinde gerçekleştirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

KENDİMİZİ SORGULAMA ZAMANIMIZ GELDİ

 

İslam düşmanları böylesine harıl harıl çalıştğını söyleyen Kurt. ” Bize düşen birbirimize tam anlamıyla kenetlenmektir. 2 milyara yakın Müslüman nüfus dünyanın yönetimi ele geçiremiyorsa ve batının zulmüne boyun eğiyorsa kendimizi sorgulama zamanımız gelmiş geçiyor demektir bu nedenle bugün birlik ve beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek adına önemli bir programı icra etmekteyiz.” diyerek sözlerine son verdi.