Get Adobe Flash player

Kocaeli Üniversitesi yerleşkesi karşısına yapılan ve değişik mimari yapısı ile çok dikkat çeken aynı zamanda kültür merkezi kısımlarının da bulunduğu kompleksin resmi açılışı soğuk ve yağışlı hava şartlarına rağmen, büyük bir katılımla yapıldı.

 

Açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri Işık, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Kocaeli Valisi Sn. Ercan Topaca, Sn. Vali Yardımcıları, KBB Başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu, Sn. İlçe Belediye Başkanları, KOÜ Rektörü Sn. Sezer Komsuoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Sn. İzmit Kaymakamımız, İl Müftümüz Sn. Mehmet Sönmezoğlu, Sn. İl Milli Eğitim, İl Ticaret, İl Dernekler, İl Emniyet Müdürlerimiz, Sn. İlçe Müftülerimiz, Siyasi Parti Temsilcilerimiz, Genel Müdürlerimiz, KBB Daire Başkanlarımız, KBB Kısım Müdürlerimiz, Diyanet çalışanlarımız, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcilerimiz, Basın Temsilcilerimiz, vatandaşlar, öğrenci arkadaşlarımız ve adlarını yazamadığımız birçok gönül dostumuz katılım sağladılar.

Sn. Bakanımız başta olmak üzere yapılan konuşmalar sonrasında, yapılan dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi ve  Açılıştan sonra buranın cami ile birlikte üniversiteli gençlere hizmet edecek bir kültür merkezi haline gelmesi, bu alanda çalışmalar yapması dilek ve temennileri ile yemek ikramına geçildi.

Açılış başında ve sonunda tüm katılımcılara ve hayırseverlere dernek adına teşekkür eden dernek başkanı Hüseyin GEZER, işin kolay kısmının halkımızın ve büyüklerimizin desteğiyle bittiğini ama zor kısmının yeni başladığını, kültürel ve sosyal çalışmalarla gençlerimize hizmet etmeye devam edeceklerini beyan ederek programı bitirdiler.

 

Camimiz tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Düzenleyeceğimiz tüm sosyal ve kültürel etkinliklere, seminer ve konferanslarımıza tüm halkımız davetlidir.