Get Adobe Flash player

Umuttepe Camii ve Kültür Merkezi bünyesinde gerçekleşen Umuttepe Konferansları kapsamında Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, dün bir konferans verdi.

 

Kocaeli Genç İHH tarafından, geçtiğimiz haftalarda açılışı yapılan Umuttepe Camii Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Şevki Yılmaz, ‘Ümmet Bilinci ve Türkiye’ konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği programa İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal da katıldı.

 

SİZLERİN İRADESİYLE

Konferans, İzmit Şirinevler Camii İmamı İbrahim Özer'in Kur’an tilaveti ile başladı. Sonrasında söyleşisine başlayan Şevki Yılmaz, Türkiye’nin kalkınmasının milletin iradesi ile mümkün olacağını anlattı. Ümmetin anlamı hakkında bilgiler veren Yılmaz, “Ümmet ana ocağıdır. İman ise toplumun anası demek. Amerika bizim için kuruldu. Onlar Osmanlı tokadından uzak durmak için buldular orayı. İslam beş şeyi korumak için gelmiştir. Bunlar aklın muhafazası, can, namus, mal ve düşünce emniyetidir” dedi.

 

EZİLENLER DE KURTULURDU

Osmanlı zamanında ümmet şuuru ile saydığı beş özelliğin korunduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu salon bize yeniden ümmet ve imanın ortaya çıkacağını gösteriyor. Ana ocağı yeniden kurulacak. Biz kışın yürüdük, siz baharda düşmeyin. Eylemin kurbanı olanlar da eziliyor ülkemizde. Hep birlikte olsak hem Türkiye'de hem de dünyada ezilenler kurtulurdu” dedi.